Nasi lemak

Beli atau masak sendiri?

Beli di kedai makan
RM 4.25
Biasanya RM 3.50 - 5
Masak sendiri di rumah
RM 2.83
sepinggan
Masak sendiri 1.5x lebih murah
Jimat RM 1.42 sepinggan
Masak2kali seminggu
Lebih kurang RM 49 sebulan
4 pinggan setiap kali
Belanja semua bahan kali pertamaIkut pek paling kecil yang boleh dibeli. Kebanyakannya cukup untuk beberapa kali lagi.RM 58.73
  • Beras · 10 kgRM 32.99
  • Santan · 200 mlRM 4.00
  • Telur · 10 bijiRM 5.00
  • Timun · 250 gRM 1.25
  • Kacang tanah · 250 gRM 2.38
  • Cili kering · 100 gRM 2.19
  • Bawang merah · 100 gRM 0.57
  • Bawang putih · 100 gRM 1.00
  • Bawang besar · 250 gRM 1.00
  • Halia · 100 gRM 0.80
  • Asam jawa · 200 gRM 1.40
  • Gula · 1 kgRM 2.85
  • Minyak masak · 1 kgRM 2.50
  • Garam · 350 gRM 0.80

Bahan untuk 4 pinggan

RM 11.32

Masak: harga biasa bahan hari ini di Lembah Klang, kira bahan yang digunakan sahaja. Harga kedai: julat biasa di Lembah Klang. Harga berbeza ikut tempat, jadi tetapkan harga yang biasa anda bayar. Tiada dalam tinjauan harga, jadi tidak dikira: ikan bilis, daun pandan.

Perbandingan popular